Sklep Img 313.jpg

Kto może założyć sklep internetowy?

Sklepy internetowe to obecnie coraz chętniej wybierana forma sprzedaży i robienia zakupów. Z powodu tego, że życie w coraz większym stopniu przenosi się do sieci, warto rozważyć taką formę sprzedaży swoich produktów, gdyż z pewnością jest to przyszłościowe działanie, które może zaowocować dużym zyskiem.

Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, powinien być on jak najlepiej przemyślany pod wieloma względami. Ważna jest zarówno kwestia marketingu, ciekawego wyglądu strony i łatwości w jej obsługiwaniu, jak również kwestie formalne. Zakładanie sklepu internetowego to z pewnością duże przedsięwzięcie, które jednak może się bardzo opłacić, zwłaszcza jeśli krok ten jest dobrze przemyślany i mamy do niego odpowiednie przygotowanie.

Sklep internetowy może być prowadzony w prawie każdej formie, oprócz spółki partnerskiej. Sklep internetowy może być wiec prowadzony jako jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka akcyjna, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka cywilna, spółka jawna, czy też spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeżeli chcemy prowadzić sklep internetowy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki cywilnej, firmę należy zarejestrować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), natomiast w przypadku wybrania jednej z pozostałych form, firmę należy zarejestrować do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Prowadząc sklep internetowe jako osoba fizyczna lub spółka osobowa, posiada się prawo do wyboru formy opodatkowania. Może być to: ryczałt, podatek liniowy lub zasady ogólne według skali podatkowej.


Więcej z tego tematu: https://www.elro-elektryka.pl/


Proces zakładania sklepu internetowego z pewnością można zaliczyć do dosyć skomplikowanych, jednak jeśli mamy odpowiednio dużo motywacji oraz nasz pomysł na biznes jest dobrze przemyślany, wtedy mamy szanse na powodzenie w naszym biznesie. Części składowych sukcesu jest oczywiście bardzo dużo, jeśli jednak jesteśmy zdecydowani, warto dobrze przemyśleć kwestię formalności tak, aby wybrana przez nas forma działalności i opodatkowania jak najlepiej spełniała nasze oczekiwania.