Sauny Podbicie Zaplecz Statlink 343.jpg

Czy warto chodzić do sauny?

Sauna to pomieszczenie o celowo podwyższonej temperaturze i w zależności od jej rodzaju, wysokiej lub niskiej wilgotności. Obecnie można wyróżnić saunę suchą, parową, mokrą, solną, na podczerwień, kamienną czy ziołową. Wiele osób decyduje się na jej budowę we własnym domu, jednak zdecydowana większość korzysta z tego zabiegu na basenie lub siłowni.

Sauna – co nam daje?
Przez specjalistów nazywana jest gorącą terapią ciała i duszy. Nic dziwnego, ponieważ regularne sesje pozytywnie wpływają na organizm, a także skutecznie relaksują i redukują stres.

Zarówno sauna parowa, jak i sucha, wzmagają proces pocenia się ciała. Wraz z potem pozbywamy się z organizmu szkodliwych toksyn oraz metali ciężkich. Mitem jest, że zabieg ten ma właściwości odchudzające, jednak znacznie usprawnia przemianę materii, co może pośrednio przyczynić się do utraty wagi. Możemy również liczyć na poprawę krążenia krwi, pracy serca, a także wzmocnienie odporności, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym.

To duży zastrzyk energii, dlatego warto wybrać się do sauny po treningu siłowym lub aktywnym dniu. Regularne sesje z całą pewnością poprawią jakość skóry, nadając cerze zdrowy wygląd. To dobra alternatywa na spędzanie wolnego czasu, gdyż relaksując się, dbamy jednocześnie o kondycję zdrowotną.


Zobacz ciekawe artykuły: https://www.spalukow.pl/